Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

2024-04-14

Anastazja Domarus laureatką Olimpiady z Języka Angielskiego i Wiedzy o Wielkiej Brytanii

Z wielką radością informujemy, że nasza uczennica Anastazja Domarus z klasy VII a znalazła się w 30-tce laureatów Olimpiady z Języka Angielskiego i Wiedzy o Wielkiej Brytanii i tym samym przeszła do II etapu konkursu, który odbędzie się 20 kwietnia b.r.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

2024-04-10

Uczniowie klasy 2 a biorą udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym (Nie)zwykła matematyka.

Zadaniem dzieci było wykonanie matematycznych pisanek. W ramach zajęć, uczniowie otrzymali połowę pisanki, na której znajdowało się działanie matematyczne (mnożenie). Zadaniem dzieci było odnalezienie drugiej połówki pisanki z właściwym wynikiem, która była ukryta w klasie. Gdy dzieci odnalazły już właściwe połówki, mogły ozdobić swoją pisankę według własnego pomysłu. Często były to działania matematyczne. Pisanki wykorzystywaliśmy jeszcze podczas zajęć do utrwalania tabliczki mnożenia.

Klasa 2b zaczyna swoją przygodę z programowaniem

W marcu swoją przygodę z programowaniem oraz budowaniem z klocków Lego Spike Prime i Lego WeDo rozpoczęła klasa 2b. Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszych pierwszych zajęć:)

Wygibasy czwartej klasy

Ostatnie tygodnie klasy 4b upłynęły pod znakiem edukacji i zabaw, na które składały się wspólne wyjścia, tańce i podchody, a także pierwsza cała noc spędzona w szkole! Utrwalanie wiedzy w praktyce oraz  dzielne  pokonywanie przeszkód  -  pozytywnie nastroiło wszystkich czwartoklasistów i zmobilizowało do dalszych działań.
Wiele jeszcze przed nami, ale  za nami już  tyle fajnych wspomnień! Zobaczcie sami! Tak  wyglądało nasze wyjście do Villi pro Musica na film ,,Za duży na bajki” oraz wycieczka piesza z Lęborka do szkoły - zakończona podchodami i nocowaniem!

2024-04-03

VI Wojewódzki Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas V-VIII organizowany przez Zespół Szkół w Damnicy

Nasza uczennica – Zofia Gołąbek kolejny raz wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym, który odbył się 27 marca br. w szkole w Damnicy. Zosia znalazła się wśród finalistów tegoż konkursu, zajmując piąte miejsce. Gratulujemy i życzymy wielu (nie tylko) ortograficznych sukcesów!

2024-03-28

Poszukiwanie Zajączka Wielkanocnego

Tuż przed wiosenną przerwą świąteczną uczniowie klasy Ib podczas poszukiwań Zajączka Wielkanocnego, spotkali… Wielkanocne Kurczaczki Żeby jednak zasłużyć na słodkie upominki, które Kurczaczki ukryły na terenie szkoły, musieli wykonać wiele zadań – rozwiązywać świąteczne zagadki i quizy, nauczyć się układu tanecznego, odszyfrować wielkanocne hasła i wykonać przeróżne zadania sprawnościowe. Wszystko to ostatecznie doprowadziło pierwszaczki do możliwości  poszukiwań ukrytych prezentów. Poszukiwaniom towarzyszyło sporo emocji. Wszystkim udało się znaleźć swoje torebeczki ze słodkościami. Radość zagościła na twarzach najmłodszych.
Życzymy radosnych Świąt!!!