Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

2024-04-24

Krzysztof Kusznierewicz finalistą Ligi Matematycznej w Słupsku

19 marca 2024r. odbył się w Słupsku półfinał XXIII Ligi Matematycznej, w którym naszą szkołę reprezentowali: Maciej Kusznierewicz kl.5A, Szymon Główczewski kl. 5a,  Krzysztof Kusznierewicz kl.6A, Anna Tomkowicz kl.6A, Mikołaj Stromski kl.6A, Artur Dębski kl.6a, Maksymilian Świerczyński kl.6a, Zofia Powideł kl.7b.
24 kwietnia 2024r. odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu  - Liga Matematyczna.
Z przyjemnością informujemy, że wśród 79 finalistów z klas IV-VI jest uczeń naszej szkoły: Krzysztof Kusznierewicz z kl. 6a
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

2024-04-24

IX Powiatowy Konkurs Recytatorski Wiosenny Powiew Poezji

Dnia 23 kwietnia 2024 roku w kinie Fregata w Lęborku odbył się IX Powiatowy Konkurs Recytatorski Wiosenny Powiew Poezji im. Gustawa Holoubka. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczestników:
Maja Kendyś 4a, Małgorzata Gontarz 6a, Maja Dziembowska 7a, Franciszek Wojtkiewicz 8a.
Jury oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu oraz kulturę słowa.
Nasza uczennica Maja Kendyś zajęła 3 miejsce.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

2024-04-23

Enjoy your meal!

W zeszłym tygodniu, podczas zajęć z języka angielskiego, uczennice klasy 6a przygotowywały przepisy na wybrane przez siebie dania. Prace były przedstawiane na forum klasy, a dziewczynki miały okazję przygotować danie, które cieszyło się największą popularnością, były to naleśniki według przepisu Nataszy Żmudzkiej.

2024-04-23

LEKCJA W KINIE

Dnia 22 kwietnia uczniowie klas szóstych wybrali się na wycieczkę do lęborskiego kina Fregata, gdzie uczestniczyli w lekcji multimedialnej
Czy social  media mogą być toksyczne?
podczas której zapoznali się z zagrożeniami płynącymi z mediów społecznościowych, sposobami radzenia sobie z ich negatywnym wpływem.  Obejrzeli również film Dancing Queen opowiadający o trudnej drodze młodej dziewczyny do samoakceptacji oraz odkrycia znaczenia przyjaźni i naturalności.

2024-04-22

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

19 kwietnia 2024 roku o godz. 9.00 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Nowa Wieś Lęborska rywalizowali o to, kto będzie reprezentował gminę w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Celem turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym, promowanie kultury i bezpieczeństwa podczas korzystania z drogi, a także popularyzacji wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
W wyniku eliminacji gminnego turnieju BRD nasza:
Drużyna młodsza w składzie: Hanna Czaja, Aleksy Ryjewski, Filip Niedbałka, Małgorzata Gontarz, Szymon Główczewski, Marcelina Prokop zdobyła zespołowo II miejsce.
Drużyna starsza w składzie: Oliwia Rudnik, Anna Tomkowicz, Bartosz Dudziński, Mikołaj Stromski, Patryk Chyski zdobyła zespołowo III miejsce.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!

2024-04-22

DZIEŃ ZIEMI W KLASACH I-III

22 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi uczniowie klas I-III wzięli udział w ekologicznym marszu. Akcja ta poprzedzona była przygotowaniem przez dzieci plakatów i transparentów, które zostały zaprezentowane podczas marszu. Wydarzenie to miało na celu propagowanie w środowisku lokalnym świadomości ekologicznej oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Mamy nadzieję, że promowanie zachowań proekologiczych przyniesie pozytywne efekty nie tylko wśród dzieci, ale również pozostałych mieszkańców naszej malowniczej wsi.